Bandırma Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Bandırma tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Bandırma ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Bandırma tanıtım sayfası.
 
 
Bandırma Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Marmara bölgesinin en popüler turizm merkezlerine yakınlığı ile Bandırma, hem sınırları içinde hem de çevresinde gezilip görülecek yerlere sahip.

Bandırma, dünyaca ünlü kuş cenneti, çevresindeki Avşa ve Erdek gibi deniz turizmi açısından tanınmış bölgeleri ile birlikte, Gönen ve Manyas gibi termal turizm açısından meşhur noktalarıyla oldukça zengin bir çevreye sahiptir.

Ören yerleri: Halen kazıların devam ettiği Daskyleion ve Kyzikos antik kentleri Bandırma'da gezebileceğiniz önemli iki antik kent. Bandırma'ya yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan örenyerlerinden çıkarılan buluntular arkeoloji müzesinde sergileniyor. Antik kentleri gezdikten sonra rotanızı Bandırma Arkeoloji Müzesi'ne çevirebilirsiniz.

Bandırma Arkeoloji Müzesi: Daskyleion ve Kyzikos örenyerlerinden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği Bandırma Arkeoloji Müzesi Bandırma geziniz sırasında ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri. 4.500 m2'lik bir alana kurulu olan müze pazartesi günü hariç haftanın her günü gezilebilir.

Kuş Cenneti: Bandırma denince akla ilk gelen yerlerden olan ve bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olan Bandırma Kuş Cenneti koruma altına alınmış eşsiz bir doğa harikası. Bandırma'ya yaklaşık 20 km mesafede bulunan kuş cennetini görmeden Bandırma'dan ayrılmayın.

Yakın Yerler: Bandırma, Marmara bölgesindeki pek çok tatil beldesine yakın konumda veya geçiş güzergahı üzerinde bulunuyor. Bandırma'ya yakın yerleri de görmek ve gezi rotanızı genişletmek isterseniz Erdek, Avşa Adası, Ocaklar ve Kapıdağ Yarımadası'nı da gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz.

 
 
 

Bandırma Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Bandırma için bir öneri ekleyin
Daskyleion
Daskyleion
Bursa-Balıkesir yolunu Bandırma ilçesine bağlayan güzergahta Daskyleion Antik Kenti'nin tabelaları sizleri bu tarihi yerleşime kolaylıkla götürecek. Bandırma güzergahından 6 kilometre sonra sizleri karşılayacak olan antik kent, tellerle çevrili bir tepede [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 17 Aralık 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Bandırma Kuş Cenneti
Bandırma Kuş Cenneti
Balıkesir'in denizine, güneşine, doğal güzelliklerine eklenen bir tablo resmini anımsatır Bandırma Kuş Cenneti. Her fırça darbesinde yerleştirilmiş kuşlar ve ağaçlara sahiptir bu tablo. Meşe, palamut, düğün çiçeği, kızılçam, gürgen, çınar, [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 19 Eylül 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
Bandırma Arkeoloji Müzesi
Bandırma Arkeoloji Müzesi
Geniş kapsamlı bir müze olan Bandırma Arkeoloji Müzesi, Kyzikos Antik Kenti ve Daskyleion ören yerinden çıkartılan kalıntılar sonucunda kurulmaya karar verilmiş ve ardından bulunan kalıntılar yapılan binaya getirilerek ziyaretçilere kapılarını [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 2 Temmuz 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
 
 
Gezgin Yorumları
 
Ben Erdekliyim ama Bandırma'yı çok beğeniyorum, çünkü gezilecek çok yer var. Erdek'te gezilecek o kadar yer yok, Bandırma kafa dağıtmaya birebir bence.
dılek sakar l 15 Mart 2014, Cumartesi 20:41 l  
 
Bandırma'da yaşıyorum, Bandırma çok güzel bir yer.
berkay l 20 Şubat 2014, Perşembe 19:25 l  
 
Bandırma'da yaşıyorum. Bandırma kuşları ve denizi ünlüdür. O yüzden Bandırma'yı seviyorum.
zeynep miray saçan l 27 Kasım 2013, Çarsamba 17:29 l  
 
Bandırma'da zaman geçirilecek güzel yerler var mı?
emel can l 14 Ekim 2013, Pazartesi 23:31 l  
 
Bandırma çok güzel bir yerlerden biridir, bu yüzden Bandırma'yı sevin ve sayın.
nazar çetinkaya l 13 Ekim 2013, Pazar 14:36 l  
 
Seviyoruz bu şehri, nereye gitsek de bulunmayan bir yer, kıymetini bilin.
mehmet ilhan l 17 Eylül 2013, Salı 20:55 l  
 
Bandırma'yı çok seviyorum.
melike l 3 Haziran 2013, Pazartesi 19:04 l  
 
Bandırma çok güzel bir yer.
ahmet l 14 Mayıs 2013, Salı 20:54 l  
 
 
Peki Bandırma hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Ayvalık'ın sevimli, küçük pansiyonlarını incelemek için Ayvalık Pansiyonları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi dokusu, eşsiz güzelliği ile büyüleyen Ayvalık'da keyifle konaklamak için Ayvalık Otelleri sayfasını ziyaret edin.

Marmaranın en gözde tatil beldesi Erdek'de konaklama seçenekleri için Erdek Otelleri sayfasını inceleyin.

Seyahat Tüyoları